Laagrist

Laagrisse saab kohale tulla 25.07, et end sisse seada ja ümbrusega tutvuda. Ametlik osa algab avaringiga 26.07 kell 15:00. Täpse asukoha info saadame pärast registreerumist.

NB! Igasuguse alkoholi ja muude narkootiliste ainete tarbimine ja/või selle mõju all olemine on laagri toimumise ajal ja territooriumil keelatud!

Kaasa võtta
  • ööbimiseks telgid ja magamisvarustus,
  • soojad ja vihmakindlad riided (ka kummikud ja ports lisarõivaid on osutunud kasulikuks),
  • oma toidunõud,
  • higitelgi jaoks kerge riietus, mis ruttu kuivab
  • ja saunalina.
Toitlustamine

Toit on kohalik, rikkalik, tervislik ja väga maitsev. Erimenüüd taimetoitlastele ja veganitele me ei paku. Toitlustamine 25-28. juuli 2024.

Laagris toimub indiaaniturg

Meie sugulased ja sõbrad Ameerikast, Mehhikost ja Peruust võtavad kaasa käsitööd, ehteid jms müügiks. Arveldamine sularahas. Ka meie oma inimesed, kes te tegelete käsitööga – võtke oma looming laagrisse müügiks kaasa.

Indiaanilaagri iseloomustus

Tipi püstitamine, higistamistelgi ehitamine, higistamise-, päikesetervitamise-, pühendumise- ja lilletseremooniad on vaid väike osa Indiaanilaagris toimuvast.
4 päeva jooksul toimub midagi pidevalt ning paljudele osalejatele, kes on Indiaanilaagris käinud, on olnud see elu muutvaks sündmuseks.

Nagu mitmed on öelnud, et oli üks elu enne Indiaanilaagrit ja pärast Indiaanilaagrit on nüüd teine elu:)
Indiaanilaagrite eesmärgiks on luua võimalusi erinevate kultuuride kohtumiseks ja kogemuste vahetamiseks, suurendades seeläbi inimeste teadlikkust Eesti ning Ameerika põlisrahvaste tarkustest ja kultuurist, õppida tolerantsust, oskust paremini tunnetada ümbritsevat keskkonda ning arendada harmoonilist elutunnetust.
Ühtlasi taaselustada oma Geneetilist Mälu sest ka eestlane on kord samamoodi elada osanud ja võibolla pole kaugel seegi aeg, kui meil uuesti niimoodi elada tuleb ning meie ainsateks liitlasteks on Loodus, Emake Maa ja… me ise.

Me ootame laagrisse kõiki toredaid inimesi, kellele pakub huvi Elu laiemalt. Kindlasti soovitame võtta Indiaanilaagrisse kaasa oma lapsed, et nad kogeksid tänapäevase pidevalt kiireneva elutempo, kiirtoidu, kaubanduskeskustes “hängimise”, mobiiltelefonide ja arvutimängudele vastukaaluks midagi muud, mida Elu samuti pakkuda võib. See Elu, mille tegelikud põhiväärtused ja -alused tänapäeval ununema kipuvad. Vanemad vastutavad oma laste eest laagris ise, korraldajad eraldi tegevusi lastele ette ei näe. Küll on senised kogemused näidanud, et lapsed organiseeruvad laagris ise, püüavad kala, ujuvad, mõtlevad välja mänge.

Indiaanilaager on selline laager, mis pole osalejatele nö valmis tehtud, siin on oodatud igaühe panus, me teeme selle laagri kõigi osalejatega koos. Ühiselt valmistatakse tseremooniaks ette higitelkide ümbrus ja püstitatakse tipid.  

Laagri ajaks on osavõtjatel võimalik võtta kell käelt ning elada nö. “indiaaniajas”. Need kes on laagrist varem osa võtnud teavad, et nendel päevadel tekib ajale täiesti uus dimensioon, mis erineb päris palju sellest, millega muul ajal harjunud oleme.

Meie viimaste aastate laagri tseremooniameistriteks on olnud Mona Polacca, Jerry Nelson, Carl Hubbard, Epifanio Carcia, Austin Nunez, Maria Pilar Inclan, Tarmo ning Toomas Urb. Lisaks neile, on Eestimaal oma teadmisi ja oskusi meiega jagamas käinud veel mitmed tseremooniameistrid.

PÜHAD TOIMINGUD, milles tutvustatakse põlisameeriklaste tseremooniaid ja rituaale:
Higistamistelgi ehitamine
Tipi püstitamine
Päikesetõusutseremoonia
Tantsurituaalid
Emakese Maa tervendamise rituaalid
Higistamistseremoonia
Maailmaloomislegendide jutustamine
Lilletseremoonia
VESTLUSRING

Segagrupid / ainult mehed / ainult naised

Vestlusring on hingelise abi tseremoonia, mida viiakse läbi indiaanlaste maailmanägemusele toetudes. Osaleja mõistab, et algselt olid pühad tseremooniad ja uskumused elus kesksel kohal. Ei ole olemas midagi, mida need uskumused ei puudutaks. Iga inimene reageerib erinevalt võimalustele, mille olemasolu talle tänu ringis osalemisele selgeks võib saada

HIGISTAMISTELGITSEREMOONIA (SWEAT LODGE)

Segagrupid / ainult mehed / ainult naised

See on keha, hinge ja vaimu puhastamise rituaal. Higistamistelk sümboliseerib Emakese Maa üska kuhu me nagu lapsed sisse poeme, et teda austada ja seal palvetada ning samas ka nii kehaliselt kui hingeliselt puhastuda -pimedas, kuumas ja niiskes, kõik tihedalt koos nagu üsas.
Kivid kuumutatakse lõkkes punaseks. Siis kantakse need telgi keskele. Inimesed istuvad ümber kivide. Tuuakse sisse püha vesi. Telk suletakse nii, et seest on täitsa pime. Tseremoonia läbiviija suitsetab tubakat ja laseb selle ringi käima, siis puistab ta kividele püha seedrit ja seejärel ohverdab neile vett, tekib aur. Tseremoonia käigus palvetatakse ja austatakse nelja püha algelementi – Tuld, Vett, Õhku ja Maad.

PÄIKESETÕUSUTSEREMOONIA

varahommikune palvetseremoonia, millega tervitame tantsides algavat päeva läbi tule, vee, õhu ja maa. Läbiviija kasutab seedrit ja salveid.

KÄSITÖÖRING

Medicine Shield’i valmistamine – iga osaleja valmistab endale vapisarnase kilbi ja maalib sinna peale sümbolid, mis tema olemust kõige paremini iseloomustavad.
Dream Catcher’i valmistamine (unenäopüüdja) – legendi järgi kasutakse unenäopüüdjat kõikide heade ja halbade unenägude tabamiseks. Halvad jäävad kinni võrku hommikuvalguseni, mil nad ära põlevad. Head unenäod teavad teed unenäopüüdja keskel asuvasse auku, mille kaudu nad sulgedesse valguvad, et siis mõnel teisel ööl jälle tagasi tulla.
Helmestest käsitöö – osalejad õpivad erinevaid mooduseid helmestest ehete valmistamiseks.

Paljud inimesed püüavad tänapäeval kontrollida seda, mida nad ei oska seletada, et mitte tunda end haavatava ja nõrgana. Selline suhtumine hävitab tasakaalu maailmas, me ei ole avatud uuele ja ei oska raskes olukorras toime tulla.

Põlisameeriklaste töötoad ja tseremooniad toetuvad Põhja Ameerika hõimurahvaste õpetustele ja seega väljendavad põlisameeriklaste spirituaalset maailmanägemust ja kajastavad igapäeva elu. Põlisameeriklaste püha õpetus ei kuulu mingi sekti alla vaid lihtsalt aitab inimestel elust aru saada. Tänapäeva maailmas hakkama saamiseks on põlisameeriklaste iidne tarkus ja uskumused kaalukaks abiks.

Tihtipeale on kahetsetud et KINGITUSI kaasa ei võetud. Indiaanirahvas hindab kinke, tihtipeale kingitakse need hiljem edasi ja mõni teie kingitus võib reisida kaugetele kontinentidele veel järgmiste põliselanike valdusse. Head kingitused on igasugune rahvuslik või enese valmistatud käsitöö, ka tubakas, elupuu okkad ilusa kotikese sees (kasutatakse tseremooniates), kõrgelt hinnatud on maiustused.